تبلیغات
طوطی سانان - آموزش بای بای کردن به طوطی
اگر شما استپ آپ را با طوطی تون تمرین کرده باشید، می تونید این حرکت را نیز به طوطی تون یاد بدید.در واقع میخواهیم به طوطی تون یاد بدهیم که وقتی بهش میگویید : ” بای بای ” طوطی هم پاش را بیاره جلو انگار که میگه بای بای ….

برای این آموزش، طوطی شما باید کاملا رام باشه ، استپ آپ و استپ دان را به خوبی بلد باشه و مفهوم جایزه را بشناسد. حالا طوطی تون را روی دست راستتون بذارید و دست چپ تون را جلوی سینه طوطی بگیرید و بگید ” بای بای ” یا ” دست دست ” یا هر واژه ساده دیگه که دوست دارید… وقتی طوطی جنبید و یک پای خودش را بلند کرد و تا بیاد روی دست چپتون، مانعش بشید و بلافاصله یک جایزه بهش بدهید و تشویقش کنید.

توجه کنید زمانی که پایش را بلند کرد ( قبل از اینکه قدم اصلی را برداره و بخواهد بیاد روی دستتون …) کلمه مورد نظر را بگید و توضیحی را که دادم انجام بدید تا فرقش را با استپ آن به خوبی متوجه بشه. زمانی که خوب مفهوم را یاد گرفت ، می تونید وقتی که پایش را بلند می کنه با دست چپتون شما هم بای بای کنید و آهسته دستتون را حرکت بدهید مثل این می مونه که شما دارید با هم بای بای میگید.
پاداش دادن و تشویق کردن به شدت در روند یاد گیری تاثیر گذار است. برخی طوطی ها سریعتر یاد می گیرند و برخی کمی دیرتر ولی بالاخره یاد میگیرند.

روزی دوبار(یکبار صبح و یکبار عصر یا اینکه یکبار عصر و یکبار شب) به هر بار به مدت ده دقیقه این تمرین را انجام بدید.
زمانی که کاملا یاد گرفت دیگه لازم نیست روی دستتون تمرین کنید بذاریدش روی استندی که همیشه ازش استفاده می کنه و مراحل قبل را تکرار کنید… بعد از مدتی طوطی تون حرفه ای میشه و هر جا که باشه ، به محض شنیدن ” بای بای ” پاش را برای دست تکان دادن با شما میاره بالا….. طوطی شما خیلی باهوش است.تاریخ : یکشنبه 13 بهمن 1392 | 02:31 ب.ظ | نویسنده : مهدی رستگار | نظرات

  • قالب وبلاگ | بلاگ اسکای | ایران موزه