تبلیغات
طوطی سانان - حقایق غیر معمول در مورد طوطی و کاسکو
اگر یک چیز پنهانی در مورد طوطی وجود داشته باشد این است که انها کاملا باهوش هستند و حیواناتی تک می باشند . طوطی های دارای توانایی های هستند که در هیچ حیوانای یافت نمی شود و انها حیوانی هستند که هر کس حیوان خانگی بخواهد نا خودگاه طوطی در ذهنش شکل میگیرد .


یکی از دلایلی که همه علاقه مند نگهداری طوطی هستند این است که این حیوانات فوق العاده سرگرم کننده برای صاحبشان می باشند .برخی از حقایق غیر معمولی که در رابطه با طوطی ها وجود دارد در صورت ندانستن طورز برخورد با انها شما را نگران خواهد کرد .

شما ممکن است نگران این باشید که طوطی شما بیمار و ناخوش شود هر چند نگرانی شما کاملا برای این پرندگان ممکن می باشد . شما باید در مورد حقایقی جالب و غیر معمول که در طوطی وجود دارد اگا باشید .


یکی از چیز هایی که میتواند صاحب طوطی را نگران کند تغییر رنگ پوست دور چشم طوطی می باشد . این یه حقیقت طبیعی در برخی از نژاد های طوطی مانند کاکاتیل (عروس هلندی) رخ دهد . این پرندگان در زمانی که سن کمتری دارند پوست دور چشمشان روشنتر خواهد بود و به مرور زمان تغییر خواهد کرد . حتی زمانی که این ها به سن بلوغ میرسند دور چشمشان به نارنجی،قرمز،قهوهای و گاهی زرد تغییر رنگ پیدا میکند . این تغییر رنگ کاملا طبیعی و نرمال می باشد .
همه میدانند که پرندگان عادات مختلفی همانند انسان ها دارند ،اما شاید صاحب جدید پرنده نداند که باید با توجه به عادات و اخلاقیات پرنده با او تمرین کند . به طور مثال بیشتر طوطی های خاکستری هنگامی که صاحبشان ناخن هایشان را میگیرد گاز خواهند گرفت .

برخی از ماکادو ها و طوطی های افریقای پرهایشان را تغییر شکل خواهد داد.این ها عادات طبیعی طوطی ها می باشد و جای هیچ نگرانی وجود نخواهد داشت .این ها اخلاقیات طوطی ها می باشند همانطور که انسان ها اخلاق خاص خود را دارند .


برخی از مردم نمیدانند اما نیکوتین در طوطی ها بسیار تاثیر گذار می باشد . پرنده ها به طور مستقیم تحت تاثیر نیکوتین نخواهند بود . در واقع ، کسی که کنار فردی است که سیگار میکشد ممکن است بیماری های تنفسی و … بگیرد . و طوطی که کنار فردی باشد که سیگار میکشد میتواند تحت تاثیر نیکوتین باشد .

این مسئله باعث به وجود امدن مشکلاتی از قبیل خارش ،جوش زدن و مسائل دیگر پوستی را برای طوطیایجاد کند . در واقع طوطی ها میتواند این مسائل را هنگام نشستن روی دست کسی که سیگار میکشد مبتلا شوند .


برخی از پرندگان هنگامی که میخواهند چیزی یاد بگیرند عادات جالبی دارند . مثلا کاکاتیل ها و کاکادو ها هنگامی که میخواهند چیزی یاد بگیرند مرتبا سرشان را تکان میدهند این حرکت در مواقعی که حرف زدن میخواهند یاد بگیرند بیشتر دیده میشود .

شما باید عادات پرنده را موقع یاد گرفتن تشخیص دهید .شما باید بدانید که این علامت ها میتوانند ندا دهنده بیماری مانند گوش درد هم باشند .پس اگر دیدد که این حرکات مشکوک می باشد باید به دامپزشکی مراجعه کنید .


حقیقت این است که پرندگان ،به ویژه طوطی ها میتوانند رفتار های به خصوص و منحصر به فردی داشته باشند . برخی از این رفتار ها از طبیعتشان سرچشمه میگیرد . برخی از این رفتار ها نیز میتواند نشان دهنده بیماری هم باشد 

parsipet.ir

برچسب ها: طوطی،  

تاریخ : چهارشنبه 16 بهمن 1392 | 11:29 ق.ظ | نویسنده : مهدی رستگار | نظرات

  • قالب وبلاگ | بلاگ اسکای | ایران موزه