تبلیغات
طوطی سانان - آموزش نوازش طوطی
هنگامی که طوطی شما اهلی می شود بر روی دست شما گام برمی دارد و همیشه در آغوش شما خواهد بود . با گذشت زمان شما ممکن است متوجه شوید که طوطی شما پرهای ناحیه گردن خود را پف کرده و سر خود را خم می کند . در این حالت طوطی از شما می خواهد که سر او را عاشقانه نوازش کرده و بخارانید . این یک نمایش فوق العاده از محبتی است که به آسانی برای هر کسی مهیا نمی شود .

برخی از طوطی ها نسبت به لمس شدن خود توسط انسان ، مردد هستند در حالی که برخی دیگر به صاحبان خود این اجازه را می دهند . بیشتر طوطی ها دوست دارند که پرهایشان در جهت حرکت یا خلاف جهت رویش پر نوازش شود . هنگامی که در حال نوازش یا لمس کردن سر طوطی خود هستید مراقب باشید که پوست طوطی را لمس نکنید . لمس کردن پوست ممکن است باعث سوزش در آن منطقه شود . اگر طوطی دوست داشته باشد که احساس نوازش از پوستش آغاز شود مطمئن باشید که مکان خود را تغییر خواهد داد .

do.php?imgf=13252205781 نوازش کردن و خاراندن سر طوطی و کاسکوهمانطور که گفته شد ، گاهی اوقات متوجه می شوید که طوطی دوست دارد پرهایش در جهت رویش ، نوازش شود .این اتفاق زمانی رخ می دهد که طوطی در دوران پرریزی باشد . بسیار مهم است که از مکان پرهای خونی و غلاف پر آگاهی داشته باشیم .به یاد داشته باشید این پرها منبع خون بوده و بسیار حساس هستند. به هر حال ممکن است فهمیدن این نکته که طوطیتان از نوازش پر خود لذت می برد یا خیر، کمی زمانبر باشد . شما ممکن است به سادگی متوجه شوید که طوطی لمس شدن خود توسط شما را ، به سختی تحمل می کند . در این حالت شما باید سریعا نوازش سر او را متوقف کنید .

در بیشتر موارد، طوطی ها ترجیح می دهند که این مناطق نوازش شوند :

*گوش ها

*اطراف چشم

*منقار و زیر منقار

*حفره زیر بال طوطی

*گونه

*زیر و بالای دم

*گردن ( که مورد علاقه اکثر طوطی هاست)

*حفره بینی

*زیر بال

*آرواره طوطی

do.php?imgf=13252208531 نوازش کردن و خاراندن سر طوطی و کاسکو


از نوازش مناطقی مثل بالای دم ، بال و سینه طوطی خودداری کنید . این مناطق ممکن است موجب سردرگمی طوطی شده و باعث شود نسبت به این نواحی واکنش منفی از خود نشان دهد .

کشیدن آرام پرها ، احساس خوبی در طوطی ایجاد می کند. در طی این فرایند ، به آرامی پرها را نزدیک به محور نگه دارید و انگشتان خود را به سمت نوک پرها حرکت دهید . این کشش آرام پر و لغزش انگشتان شما بر روی آن ممکن است به رویش پرهای خونی جدید کمک کند.

در هر صورت ، اگر طوطی شما از نوازش شدن لذت ببرد ، علایمی از خوشحالی از خود نشان می دهد . طوطی قسمت هایی از سر و گردن خود را که دوست دارد نوازش شود ، نزدیک دست شما خم می کند و پرهای آن نواحی را پف خواهد کرد .طوطی شما حتی ممکن است چشمان خود را نیز ببندد. او در هنگام نوازش شدن اغلب آرام و بدون حرکت خواهد ماند اما ممکن است گهگاهی مکان خود را تغییر دهد تا بخش های مورد علاقه ی دیگرش نیز نوازش شود .

do.php?imgf=13252212021 نوازش کردن و خاراندن سر طوطی و کاسکو

هنگامی که نوازش کردن طوطی به پایان می رسد ، طوطی علایمی از خوشحالی و تشکر از خود نشان می دهد که ممکن است شامل موارد زیر باشد :

*لرزش پرها

*کشش بالها

*پف کردن پرها

*تکان دادن دم

به آرامی صحبت کردن و در آغوش گرفتن هم ممکن است در طی فرآیند نوازش برای طوطی خوشایند باشد .به یاد داشته باشید که نیازی نیست برای حرکت دادن پرها ، پوست طوطی را لمس کنید . نسبت به خواسته طوطی خود هوشیار و حساس باشید . طوطی خود را به زور نوازش نکنید. این کار با گذشت زمان و درک حالات طوطی ممکن خواهد بود . هنگامی که طوطی حس خوب نوازش شدن را دریابد و به مزایای آن پی ببرد ، از شما درخواست خواهد کرد که او را نوازش کنید .تاریخ : پنجشنبه 24 بهمن 1392 | 01:00 ب.ظ | نویسنده : مهدی رستگار | نظرات

  • قالب وبلاگ | بلاگ اسکای | ایران موزه